Coraz większa ilość ludzi poszukuje dodatkowego źródła dochodu. Studenci oraz uczniowie szkół licealnych chcą dorobić parę złotówek do kieszonkowego, a osoby dorosłe szukają dodatkowego dochodu, dzięki któremu mogłyby choć odrobinę podreperować miesięczny budżet, tak by bez problemu pieniędzy wystarczało od pierwszego do pierwszego. Rozwój rynku pracy sprawił że, współcześnie nie ma praktycznie żadnego problemu z pozyskaniem dodatkowego zajęcia na kilka czy kilkanaście godzin tygodniowo. W jakich miejscach da się znaleźć dodatkowe zlecenia?

Internetowe oferty pracy
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na znalezienie dodatkowego dochodu jest przeglądanie witryn z ogłoszeniami w Internecie które dotyczą tematyki pracy. Większość takich portali internetowych posiada rozbudowany system filtrów ofert pracy, co skutkuje tym, że bez żadnego wysiłku da się odszukać interesujące ogłoszenie. Wyniki wyszukiwania da się przefiltrować między innymi po rodzaju zatrudnienia – czy ma to być praca wykonywana w weekendy czy w pełnym wymiarze godzin, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa na zlecenie czy umowa o dzieło, a także po nazwie danego stanowiska. Wiele portali pozwala także określić oczekiwane wynagrodzenie. Propozycje pracy codziennie są aktualizowane – pragnąc dostawać najnowsze oferty dobrze jest zapisać się do newslettera, wówczas na podany w trakcie rejestracji adres e-mail będą każdego dnia wysyłane nowe oferty. Portale z ogłoszeniami można wykorzystać również umieszczając na nich ogłoszenie o tym, że poszukuje się pracy. Warto napisać w takiej ofercie jak największą ilość szczegółów, aby zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Innym rozwiązaniem, którego warto poszukać chcąc otrzymać dodatkowe zlecenia są agencje pracy tymczasowej. Korzystając z takiej formy zatrudnienia umowa podpisywana jest z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Daje to możliwość dogodnego dostosowania grafiku do własnych potrzeb. Można w umowie określić przykładowo, że jesteśmy zainteresowani tylko i wyłącznie pracą weekendową. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które w tygodniu się uczą lub wykonują inne obowiązki. Warto szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej parę takich miejsc, by mieć jak najszerszy obraz dostępnych na rynku propozycjach.

Dodatkowe zlecenia szukane na własną rękę
Dodatkowego zlecenia da się poszukać także na własną rękę. Możliwości w tym aspekcie jest niezmiernie wiele. Do kieszonkowego da się dorobić przykładowo wyprowadzając psiaki w okolicy lub robiąc sąsiadom drobne sprawunki. Jest to propozycja zaadresowana przede wszystkim do osób które się jeszcze uczą, ponieważ osiągany zarobek nie jest w tym przypadku zbytnio wysoki, jednak na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które pracują na pełny etat i zatrudnione są w oparciu o umowę o pracę powinny pamiętać o tym, iż w niektórych przypadkach muszą otrzymać od pracodawcy zgodę na pozyskanie dodatkowego zatrudnienia. Zazwyczaj nie ma z tym żadnego kłopotu, zwłaszcza jeśli dodatkowa działalność nie będzie stanowić konkurencji dla firmy. Praca weekendowa może być doskonałym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a jest to pierwszy krok do redukcji ewentualnego zadłużenia. Dodatkowe zatrudnienie to same plusy. Głównym z nich jest oczywiście zarobek jednakże kolejny etat można także rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy kolejne możliwości progresu zawodowego.